Lyžařský výcvik 2018

 

Lyžařský výcvik 2018

 

 V letošním školním roce naše škola uspořádala lyžařský výcvik v termínu 13. 1. – 20. 1. 2018 v Jizerských horách.

Výcviku se zúčastnilo 38 žáků naší školy od 5. do 9. třídy.

Ubytování v Penzionu Kamenice, horní budově č.p. 135 bylo pro lyžařský výcvik vyhovující. Penzion byl po celkové rekonstrukci budovy a vybavení většiny pokojů, plně ho obsadila naše skupina.

Pokud by byly výhodnější sněhové podmínky, mohl být využíván skiareál Bukovka, který je přímo na svahu nad penzionem a z kterého se dá dojet na lyžích přímo k penzionu. Dále je v blízkosti skiareál Lucifer, který nabízí vlastní dopravu až pod svoje vleky. Ani jedna z možností nemohla být v týdnu od 13. 1. do 20. 1. využita.

Z toho důvodu jsme po příjezdu a ubytování řešili organizaci dopravy a lyžování ve vzdálenějším lyžařském středisku Severák.

Skiareál Severák byl pro výcvik ideální, proto také školními lyžařskými kurzy plně obsazený.

 

Od pondělí, tedy od druhého dne výcviku začal padat sníh a s pauzami vydržel padat až do pátku.                                                                                                                                          Od třetího lyžovacího dne se 1. družstvo s instruktorem a paní zdravotnicí přesunulo do lépe vyhovujícího areálu Tanvaldský Špičák.

Zbytek skupiny prováděl výcvik v areálu Severák ještě 3. – 5. den. Šestý den výcviku využili možnost lyžování na Tanvaldském Špičáku všechny skupiny.

Sněhové podmínky se během týdne postupně zlepšovaly, takže bylo možné šestý den pobytu vyrazit se skupinou dobrovolníků na krátký výlet na běžeckých lyžích do nedalekého běžeckého areálu Lesana.

Zázemí bylo pro konání výcviku vyhovující. Kvalita kuchyně a skladba jídelníčku byla velmi dobrá, přesto někteří žáci vraceli plné talíře kvalitního domácího jídla.

 

Lyžařský výcvik hodnotím jako úspěšný. Jediný nelyžař na výcviku se za týden naučil základy lyžování tak, že šestý den bezpečně sjel modrou sjezdovou trať. Ostatní účastníci výcviku se během pobytu podle svých schopností zlepšili.

 Fotogalerie:

 

25. 1. 2018                                                                                Mgr. Blanka Beckertová

 

 

 

zpět na aktuality