Anketa "Zlatý Amos" Senát PČR - 2018

 

Anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos 

Anketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají
k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli, dětmi a jejich vedoucími.

Žákyně 8.B Anna Baumruková se rozhodla do ankety o nejoblíbenějšího učitele přihlásit svoji třídní učitelku Janu Blábolilovou.  Jednou z podmínek pro nominaci je získání sta podpisů od žáků či zaměstnanců školy. Anička podpisy nasbírala poměrně rychle. Stačilo už tedy napsat charakteristiku nominovaného učitele, popsat společnou příhodu a přihlášku odeslat.

Do jubilejního 25. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2018 přihlásili žáci
a studenti 66 pedagogů. Za Ústecký kraj bojovalo v regionálním kole, které proběhlo 21.2. v Senátu Poslanecké Sněmovny, celkem 8 učitelek a jednoho učitele. V regionálních kolech je úkolem žáků a studentů před porotou představit nominovanou paní učitelku nebo nominovaného pana učitele a obhájit svůj návrh.   Před porotu nejdříve přijdou žáci, po ní následuje ještě rozhovor s porotou za přítomnosti žáků a nominovaného pedagoga. Naši paní učitelku reprezentovali žáci 8.B, a to Anička Baumruková, Ondra Procházka a Terka Janečková. Jejich vystoupení bylo vybráno tak, aby bylo vtipné, výstižné a originální. Žáci si pro porotu připravili ukázku v německém a českém jazyce, při které se nechali inspirovat legendárním pořadem Alles Gute. Dojem celého vystoupení podtrhovaly tematicky laděné obrázky, na kterých se výtvarně podílely dívky z 8.B. Obhajoba  měla být zakončená krátkým video pozdravem, který si pro paní učitelku připravili žáci školy, aby jí vyjádřili svou podporu. Bohužel nám nebylo poskytnuto tuto ukázku přehrát. Po skončení vystoupení předstoupili žáci společně s paní učitelkou před porotu a odpovídali na pár dotazů porotců. I přesto, že jsme z vystoupení měli velmi dobrý pocit, na vítězství a postup do semifinálového kola to nestačilo. Ústeckým Ámosem se stal Mgr. David Turek ze základní školy  T.G. Masaryka v České Kamenici. Po obhajobě nás čekala prohlídka prostor Senátu s průvodkyní, která nás provedla všemi sály a podala nám velmi důkladný výklad.

I přesto, že nám všem bylo líto, že to nevyšlo, účasti v anketě nelitujeme. Strávili jsme hezký den v prostředí Senátu Poslanecké Sněmovny, máme spoustu nových zážitků a zkušeností. Za sebe musím říct, že mě tato anketa, nebo spíše nominace mých žáků, utvrdila v tom, že svou práci dělám dobře, a že má smysl. Děkuji. 

 Fotogalerie:

4. 3. 2018                                                                                Mgr. Jana Blábolilová  třídní učitelka 8.B

 

 

 

zpět na aktuality