Hodnocení akce MKL Louny "Já knížka" - říjen 2017

 

Zhodnocení  akce:     Já, knížka a knihovna  - návštěva městské knihovny v Lounech.

Konané  dne 11.10.2017 od  10.00hod.

Účast tříd:  1.B a  přípravná třída.

Učitelky:  Mgr. Bouzová Zdeňka  a  Mgr. Potrebuješová Eva

Pracovnice knihovny:  Klára Čápová 

                                                                    Já, knížka a knihovna

 

         Dnes navštívily obě třídy městskou knihovnu v Lounech v rámci akce Já, knížka a knihovna, kterou žáky provázela pracovnice knihovny Klára Čápová.  Knihovnu jsme navštívili v souvislosti s literární výchovou.

          Nejprve se žáci seznámili s tím, co to vlastně knihovna je, jaký je její účel a proč lidé a děti  knihovnu navštěvují. Žáci zjistili, že mohou mít sami již průkazku do knihovny a mohou si půjčovat mnohem více knih, které si nemusí kupovat. Někteří žáci již průkazky do knihovny měli, neboť ji navštěvují  s rodiči.

         Žáci  si prohlíželi knihy určené jejich věku. V rámci literární výchovy poznávali knihy s říkadly, pohádkami, s příběhy o zvířátkách a s příběhy ze života dětí. Dále se seznámili s pojmy kdo je to autor knihy a kdo je ilustrátor. Některé knihy a hrdiny známých příběhů již žáci také znali. Slečna Čápová všem přečetla úryvek  z knihy Martínkova čítanka. Žáci se tak učili přijímat, přiměřeně věku vnímat a prožívat vhodný literární text.

        V další části návštěvy si žáci prohlédli prostory knihovny a seznámili se s tím, k čemu všechny místnosti knihovny slouží. Dále se seznámili s tím, že  si v knihovně mohou půjčovat nejen knihy,  ale také CD, DVD, kazety a naučné hry. Zjistili, že si mohou v knihovně na klidném místě také číst a nebo poslouchat příběhy na elektronických nosičích. Během prohlídky mohli žáci sledovat i běžné návštěvníky knihovny a jejich správné chování v knihovně.

          Návštěva knihovny v rámci literární výchovy pozitivně přispěla zajímavou formou k setkání žáků s knihovnou, s dětskou knihou, kdy podpořila jejich vztah ke knížkám a motivovala žáky obou tříd k rozvíjení čtenářských dovedností a v neposlední řadě i k návštěvám  knihovny do budoucna.

 Fotogalerie:

Dne 11.10.2017 zpracovala:                                                                 Tř. uč.  1. B  Mgr. Zdeňka Bouzová

                                                                                                          Přípr. tř. Mgr. Potrebuješová Eva

 

 

 

zpět na aktuality