Akademie žáků I. stupně ke Dni matek 2008

 

Den matek (11. 5. 2008)

Dát mamince kytičku, přáníčko, dáreček, zazpívat písničku, zahrát pouze pro ni divadelní pohádku, zazpívat pouze pro ni písničku, zatančit, společně si zasoutěžit, vyhledat v počítačové učebně informace, v kuchyňce připravit něco dobrého a mnoho dalšího se rozhodli realizovat žáci naší školy od 1. do 5. ročníku se svými třídními učitelkami právě ke svátku matek. Každý se chce pochlubit, každý chce svoji maminku potěšit a každý chce dát svoji mamince dáreček.

V těchto dnech probíhají „malé třídní akademie“ v jednotlivých třídách 1. stupně a škola se zaplňuje maminkami, občas na pomoc přijde i babička, teta či mladší sourozenec. Pro všechny jsou dveře otevřené, pro všechny připravují žáci velice pečlivě své programy a věnují tomu opravdu hodně času.

Nechtěli jsme jednu akademii velkou, tak máme 10 akademií malých (9 tříd a přípravná třída).

A nemusíme se stydět. Ve třídách panuje krásná, příjemná, tvořivá atmosféra a maminky často musejí zakrývat své slzy při vystoupení svého syna či dcery. K tomu také patří smích, pýcha, potlesk a poděkování (nejen svému dítěti, ale i pani učitelce).

Budeme Vám zde na těchto stránkách postupně přinášet fotografie z jednotlivých třídních akademií podle toho, kdy budou probíhat. Každá třídní učitelka si zvolila jiný den a čas (větší prostor a čas na přípravu a vlastní realizaci).

Děkuji pani učitelkám za jejich nápady, aktivitu a čas při přípravě těchto akademií a děkuji všem maminkám, které se těchto akademií zúčastní a přijmou malé poděkování od svých dětí.

Jako první se uskutečnila třídní akademie ke Dni matek ve třídě pani učitelky Mgr. Marie Rambouskové – třída 2. B.

(viz foto)

další foto z třídních akademii zde:

Akademie žáků - přípravná třída Mgr. Eva Potrebuješová

Akademie žáků - 1.B Mgr. Blanka Beckertová

Akademie žáků - 1.A Mgr. Jiřina Nipauerová

Akademie žáků - 4.A Mgr. Eva Turková

Akademie žáků - 5.A Mgr. Blanka Frélichová

Akademie žáků - 3.B Mgr. Jarmila Zahradníčková

Akademie žáků - 5.B Mgr. Ladislava Součková

Akademie žáků - 3.A Mgr. Lenka Meruňková

 

 

 

zpět na aktuality