Vánoční besídka ŠD prosinec 2017

 

Vánoce, vánoce přicházejí............

vánoční besídka školní družiny

  

V pátek 15. 12. 2017 jsme v tělocvičně připravili vánoční besídku a oslavili tak příchod Vánoc ve škole. Nejprve jsme si připomněli, něco málo z vánočních tradic,

že nám v Čechách nosí dárky Ježíšek a ne Santa Claus. Dvakrát zazvonil kouzelný zvoneček – když přišel školní poštou dopis od Ježíška a na konci, po splnění všech soutěží.

Dopis od Ježíška přečetli Tomáš a Radim Vodenkovi a děti naslouchaly, kdy byly hodné a naopak, a že je pod družinovým stromečkem čeká spousta dárků pro celé oddělení.

Než si dárky mohly převzít, čekalo na ně soutěžění a tanec. Soutěže se zimní a vánoční tématikou připravily paní vychovatelky. Soutěžilo se ve třech družstvech.

1. Hod na sněhuláka

2. Chytání kapříků

3. Vánoční pexeso

Mezi soutěžemi se děti vyřádily v tanečních kreacích. Vánoční atmosféru doplňovaly koledy.

Na druhé kouzelné zazvonění paní vychovatelky vybraly děti, které vyzvedly dárky pod stromečkem a po společném focení jsme odcházeli do družin rozbalovat dárky. Ježíšek nám nadělil stavebnice Lego, dřevěné vláčkodráhy, kuličkové dráhy, dřevěný nábytek s figurkami a společenské hry. Prvňáčci si dárky rozbalili v pondělí za přítomnosti všech dětí.

Se soutěžemi pomáhali starší spolužáci Kája Gregorová a Lukáš Mikovec.

O fotogalerii se postarala p. vych. Andrea Křížová

Besídky se zúčastnilo 87 žáků.

  Fotogalerie:

22. 12. 2017                                                                  Za ŠD kolektiv vychovatelek.

 

 

 

zpět na aktuality