Ozdravný pobyt Pažit - Devítka bez vodítka - 9.A Mezná 2011

 

Devítka bez vodítka 

Sedíte jenom ve třídě a nudíte se? Vezměte třídní a vyrazte na výlet. Nejlépe na několik dní. A buďte si jistí, že v takové partě jako jsme byli my, se zažije legrace kopec a nudit se nebudete. To nám došlo ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že my 9. A ze ZŠ Školní pojedeme do Mezné, která se nachází v kraji zvaném „České Švýcarsko“. Takže skály se nás mohly začít bát. Povedený výlet začal laskavým přivítáním majitelky hotelu paní Zárubové, ze které se vyklubala výborná kuchařka a spoludrbna  do našeho spolku. Okolí bylo nádherné, počasí na objednávku a my se mohli věnovat přírodě. Denně jsme vyráželi, vybaveni svačinou od paní Zárubové, do bližšího i vzdálenějšího okolí.   

Svezli jsme se na lodičkách po říčce Kamenice, kde nás svým vtipným komentářem pobavil „převozník“, vyšlápli jsme na Pravčickou bránu, odkud byl krásný výhled do širokého okolí. Podnikli jsme plavbu parníkem z Děčína do Hřenska, ale tím pro nás výlet nekončil a čekala nás opět pěší túra do Mezné. Nohy bolely, ale další den jsme byli opět plní energie a připraveni k dalším cestám mezi skalami a soutěskami, stromy a šiškami … . 

Ani volný čas pro nás nebyl nuda, vyřádili jsme se v přilehlé zahradě s pískovištěm a houpačkou. Naším velkým pomocníkem byla „hudba“, kterou nás a celé okolí zásobovali naši hoši. 

Týden utekl jako voda a my se těžko loučili s krásným krajem a představou dalších dní ve škole. A návrat? Určitě nebude jednoduchý – zažili jsme spoustu radosti, legrace a vracet se do školních lavic? To nebude jednoduché ani pro naše paní učitelky – Helču a Léňu.

 Fotogalerie:

 

 

Tento pobyt by mohl být začátek nové tradice pro další deváťáky. A myslíme, že by mohlo být na co se těšit.

2.6.2011.                                                                                                                                                      Helena Přibylová

 

 

 

zpět na hlavní stránku