Projekt aktivního života PAŽIT -  2007/1

 

Naše škola se zapojila do projektu aktivního života PAŽIT, který probíhá v Krušných horách.

První pobyt zahájila třída 9. B (18 žáků, někteří nejeli), kteří v termínu od 7. 5. do 11. 5. 2007 pobývali v horském hotelu“ARNICA“, který se nalézá na úpatí nejvyšší hory Krušných hor Klínovce (1244 m.n.m.) v malebné vesničce Háj pod Klínovcem (u Loučné), kde začíná velice známý lyžařský areál, turistické a cyklistické stezky.

Každý den podnikali žáci se svými vedoucími náročné pochody, kde vždy měly určitý cíl a záměr. Bohužel, počasí se na nás asi hněvalo, a tak jsme, hlavně na počátku pobytu, zažívali přívaly deště a silného větru. Postupně se počasí zlepšovalo a krásná příroda lákala na výlety.

Světoznámé zimní středisko Oberwiesenthal se skokanskými můstky, spojené s návštěvou sousedního Německa, návštěva letecké muzea v městečku Kovářská, kdy byl pro žáky připraven i odborný výklad, nechybělo velice zajímavé vyprávění myslivce o světě přírody, v hotelu Nástup žáci navštívili a vyzkoušeli bazén a kulečník. V dalších dnech jejich kroky vedly ke Königovým mlýnům (chráněná přírodní rezervace), pozornost přilákaly i větrné elektrárny, které udivily žáky nejen svojí velikostí (např. výška 60 m, délka jednoho listu 22 m), ale i technickou dokonalostí.

Kapacita hotelu byla 48 osob ve dvou a čtyřlůžkových pokojích s kompletním sociálním vybavením. Restaurace s hořícím krbem (musel opravdu hodně hořet a hřát, aby mohly postupně usychat všechny promočené věci) a dobře vybavenou kuchyní.

Ve chvílích volna využívali žáci malého hřiště nad hotelem pro sport a svoji volnou zábavu.

Po celý týden vlastně probíhala výuka, ale bez školních lavic a učebnic. Cílené pochody, rozhovory a besedy zahrnovaly různé oblasti předmětů např. český jazyk, zeměpis, přírodopis, tělesnou i občanskou výchovu.

 

Jako vždy jsme pro Vás připravili obrazový materiál a věřte, že fotografií není málo.

Žáci třídy 9. B byli prvními zástupci naší školy, kteří se zapojili do projektu aktivního života PAŽIT a určitě škole, ani sobě neudělali ostudu.

 

Louny, 12. 5. 2007                                                                                                  vedoucí V. Benešová, P. Beneš, J. Borlová

                                                                                            

 

zpět na obsah aktuality