Pečení perníčků 5. A - listopad 2017

 

Pečení perníčků 5.A

Oblíbený ČERT A MIKULÁŠ je za dveřmi, proto se i žáci páté třídy zapojili

do přípravy mikulášského balíčku a to pečením voňavých perníčků. Každý ví, že příprava těsta v naší třídě s vysokým počtem žáků je velice náročná, proto jsem v rámci spolupráce s rodiči zapojila i maminky a babičky, které nám těsta připravily. Tímto všem děkujeme.

Čtvrteční dopoledne provonilo celou školu perníčky, které se všem skupinám povedly. Nikdo nic nespálil, takže čertovi nezbylo nic…nezbývá než sehnat uhlí. Třída se rozdělila na několik skupin, ve kterých se postavili k práci úplně všichni. Válení a vykrajování (i ochutnávání) těsta všechny náramně bavilo. Musím připomenout, že i pracovní plochu udržovali v čistotě a pořádku a školní cvičnou kuchyňku opouštěla třída po dokonalém úklidu.

Ve třídě všichni ochutnali a zhodnotili své výtvory. Ohodnotili spolupráci a celkově pracovní voňavý den. Protože následovalo odpolední vyučování, žáci si v jednotlivých skupinách perníčky poctivě rozdělili a zabalili do nadílky. Nakonec připravili cedulky se jmény a košík s baličky je na úterý připraven. Nyní už zbývá připravit seznam nezbedů pro čerta a těšit se na krásný čertovský den.

 

Zpracovala M.Korfová za 5.A

 

 

 

zpět na aktuality