Projekt - Veselé zoubky - 1. A - 2018

 

Hodnocení projektu Veselé zoubky

 Třída: I. A

Třída se v rámci celonárodního programu DM drogerie dne 22. 2. 2018 zúčastnila výukového projektu s názvem Veselé zoubky. Jeho cílem je zvýšit u žáků vědomosti a dovednosti o ústní hygieně a správné péči o chrup.

V první části projektu jsme si povídali o funkci chrupu, pojmenovali jsme si jednotlivé druhy zubů a zdůraznili důležitost pravidelné ústní hygieny.

V druhé části žáci zhlédli film  Jak Hurvínka bolel zub. Poté žáci sami vyprávěli o svých zkušenostech od lékaře.

Následoval výukový program na DVD, kde jsme si zopakovali názvy jednotlivých druhů zubů a které potraviny jsou vhodné pro správný a zdravý způsob života. Zdůraznili jsme si, jak škodlivá je pro chrup konzumace cukru a sladkostí a jak je důležité si zuby pravidelně čistit. Ve videoukázce si děti prohlédly, jakým způsobem si mají zuby čistit.

V poslední části si děti mohly své vědomosti procvičit v pracovním listě, kde luštily křížovku, spojovačku a hledaly rozdíly ve dvojici obrázků. Jako odměnu za svou práci a podporu při správné péči o zuby děti obdržely od DM drogerie dárkovou tašku, ve které byl zubní kartáček, zubní pasta, minutka na odměření délky čištění zubů a balíček se žvýkačkami bez cukru.

Děti se projektu zúčastnily s radostí, projevily dostatek vědomostí a z dárkové tašky měly velkou radost. Myslím, že takové projekty podporují u většiny dětí  lepší přístup k hygieně a zdravějšímu životnímu stylu.                                                                          

 Fotogalerie:

4. 3.  2018                                                                                                  Zpracovala: Lenka Meruňková

 

 

 

zpět na aktuality