V rámci výuky anglického jazyka jsme se ve dnech 13. 5.–17. 5. 2019 vydali na cestu do britské metropole – Londýna.

Všichni jsme se na zájezd velmi těšili a naše očekávaní, které bylo už tak veliké, bylo mnohonásobně překonáno. Po dlouhé cestě autobusem, kdy jsme projížděli Německem, Belgií a Francií, jsme v úterý ráno konečně dorazili do cíle. Naší první zastávkou byla Royal Observatory Greenwich, jež je jednou z nejdůležitějších hvězdáren na světě. Dalším zajímavým bodem, který upoutal pozornost všech žáků, byl nultý poledník, jež prochází přímo hlavním pasážníkem observatoře. Po pořízení mnoha fotografií jsme vydali na plavbu lodí po londýnské Temži, kterou si všichni náramně užili. Naskytly se nám pohledy na oba břehy řeky a londýnské mrakodrapy. Od monumentálního London Eye jsme krátkou procházkou došli k Westminster Abbey, dále jsme navštívili nádherný St. James Park, Buckingham Palace, prošli jsme se čínskou čtvrtí až k Trafalgar Square, Picaddilly Circus a den jsme zakončili u Marble Arch s přilehlým Hyde Park a dlouhou nákupní třídou Oxford Street. Na hotel nedaleko centra jsme dorazili ve večerních hodinách. Po noci strávené v autobuse, spoustě nachozených kilometrů a plni zážitků, jsme se s radostí uložili ke spánku.

Druhý den jsme začali výbornou a vydatnou hotelovou snídaní, která nám dala základ do dalšího dne plného očekávání. Naším cílem bylo pobřežní letovisko Brighton. Počasí bylo stejně tak jako první den jako ze žurnálu, a tak jsme si procházky po mole, pláži a celém městě opravdu užili. Nesmíme opomenout akvárium Sea Life, kde jsme měli možnost obdivovat podmořský svět. Z Brighton nás po cestě zpět do Londýna čekala ještě jedna zastávka. Seven Sisters je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku South Downs. Procházka krásnou přírodou byla příjemnou změnou oproti ruchu města. Z celého dne máme spoustu fotek a nevšedních zážitků.

Třetí, tedy závěrečný den, jsme zhruba po hodině cesty vlakem dorazili do městečka s královskou atmosférou, a to Windsoru. Královské sídlo, které díky svatbě Prince Harryho a americké herečky Meghan Markle, pobláznilo loni v květnu celý svět. Hrad Windsor v hrabství Berkshire je druhý největší obývaný hrad na světě. Při prohlídce jsme dokonce stihli výměnu hradní stráže, což byl opravdu trochu jiný zážitek, než je tomu na našem Pražském hradě. V odpoledních hodinách jsme se přepravili zpátky do Londýna. Po Millennium Bridge jsme se prošli až k St. Paul´s Cathedral, kde si své ano řekli princezna Diana a korunní princ Charles. Závěrečným bodem našeho nabitého programu byla pevnost Tower of London, kde jsou uloženy britské korunovační klenoty. Pohledem na londýnskou ikonu, Tower Bridge, jsme se s britskou metropolí rozloučili. Doufáme, že ne na dlouho, a že se sem každý ještě někdy podíváme. Ať už v rámci školního výletu, nebo po vlastní ose. Závěrem bych ráda poděkovala všem zúčastněným žákům, kteří se povětšinu pobytu chovali ukázněně a naší škole rozhodně nedělali ostudu. Zejména bych vyzdvihla snahu žáků o komunikaci v anglickém jazyce. To je totiž hlavním cílem výuky, využití cizího jazyka v praxi.

Za zúčastněné pedagogy zpracovala:
Mgr. Jana Blábolilová